Welkom op de website van Salland

Melkveebedrijf Middeldorp – ’t Westerick

Tegen de rand van Wesepe aan boeren Mark en Marlieke Middeldorp op de boerderij  ’t Westerick.
Voor aan de weg staat hun verkoopstalletje met boerderij automaat, waar je hun eigen kaas en jam  kunt kopen, even

Melkveebedrijf Middeldorp – ’t Westerick

Lees hieronder hoe dit bedrijf zich inzet op verschillende thema’s

  • Maatschappij

    ’t Westerick – boerderijproducten zijn te verkrijgen in hun boerderijautomaat voor aan de toegangsweg naar hun boerderij.
    Maar ook op de streekmarkt “Deventer (h) eerlijke Hanzemarkt, zie ook https://www.deventer-heerlijke-hanzemarkt.nl/  en de Streek en proefmarkt in Raalte, zie ook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61576681983966

    De eigen melk wordt gedeeltelijk bewerkt tot verse kazen, eigen  jam, en Tokkelroom worden verkocht op hun verkooppunten, aangevuld met lokale streekproducten.

    Tijdens de verkoopgesprekken, maar ook met collega’s zijn consumenten regelmatig verbaast over het boederijlezen.

  • Eigen vaste mest wordt ingezet op het bedrijf, bijna alle mest kan op het bedrijf geplaatst worden. Mais wordt gewisseld over de percelen, wordt ingezet als graslandvernieuwing.

  • Er is meer dan voldoende leefruimte in de stallen en al het veel loopt buiten van april tot november, de koeborstels zorgen dat het vee zich heerlijk kan laten masseren.
    Doordat het vee volledig is gesloten is er geen insleep mogelijkheid van ziekten, plagen van buitenaf, dat blijkt uit het lage medicijnen gebruik.

  • De fruitbomen, heggen en andere inheemse bomen zoals de eik zorgen voor een natuurlijk, streekeigen landschap en vergroot de diversiteit. De gras/klaver weide en de natuurlijke bemesting van eigen op het bedrijf geproduceerde mest, randenbeheer maken de biodiversiteit nog groter.

    In het voorjaar worden de weidevogelnestjes eerst opgezocht, voordat er gemaaid kan worden.

    De aanwezigheid van vogelhuisjes en insectenhotel maakt het nog completer.

  • De voorkant van het bedrijf ziet er uitnodigend uit en het erf is goed verhard,
    Het bedrijf past goed in de omgeving, de nieuwbouw woning, is zoals heel veel woningen in de omgeving een bungalow stijl.

  • Er wordt bewust met energieverbruik omgegaan, binnen het gezinsbedrijf wijzen ze elkaar op!
    De boerderij is geheel voorzien van ledverlichting en bijna al de mest kan worden ingezet op het eigen bedrijf.

Landelijke partners

Onze streken worden ondersteund door onze landelijke partners.

Streek partners